Loading...

Askerlik Tecil Bozdurma Gerekli Evraklar 2018

Eğer okul bittikten sonra tecil ettirirken gerekli evrakları doldurup muayene olduysanız tekrar aynı işlemleri yapmanıza gerek yok. Gerekli olan 2 şey var transkript aslı ve 2 adet fotokopisi + Kimliğiniz. İnternetteki bilgilerin çok net olmaması sebebiyle ben yanımda diploma vs. götürmüştüm hiç sormadılar. Girişte 1 sayfalık bir form dolduruyorsunuz. Görevlilere özellikle “Tecil bozdurma” işlemi olduğunu söyleyin yoksa ilk muayenedeki belgeleri tekrar veriyorlar. Ben belirtmeme rağmen boşu boşuna tekrar doldurttular o da gereksiz.

Sağlık raporu (Aile hekiminden alınan yeterli) ilk tecil ettirirken götürdüyseniz tecil bozdururken istemiyorlar. Yabancı diliniz olduğunu belirtmek istiyorsanız Yabancı Dil(YDS vs.) Puanınızı sorup, Sevk Öncesi Hazırlık İşlem Formunuza işliyorlar.

  • omurolgunay - 2018-05-29 16:46:04

    Merhaba, Aile hekiminden almıştım ben. Ama direk alıp onunla gitmiyorsun. Önce işlemlerini yapıyorlar sonra seni yönlendiriyorlar.

  • Onur - 2018-05-22 17:14:43

    Tecil islemi sirasinda aile hekiminden almis oldugum saglik raporu gecerli midir yoksa askeri bir doktordan mi raporun alinmasi gerekmektedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir